لیست پستی پاگ تهران

خیلی طولانیه، نمی‌خوانم!  • برای عضویت به لیست پستی مراجعه کنید.

  • مباحث مربوط با پاگ مثل هماهنگی، انتقاد ,پیشنهاد و یا لینک‌های مفید در مورد پایتون را می‌توانید به لیست ارسال کنید.

  • بحث‌های غیر مرتبط با پاگ و سوال‌های پایتونی را در فروم یا IRC مطرح کنید.

  • به آگهی‌های شغلی به صورت خصوصی جواب دهید و از ارسال آگهی‌های غیر مرتبط با پایتون بپرهیزید.

  • به ایمیل‌ها و thread های خارج از قوانین پاسخ ارسال نکنید.

  • رعایت نکردن قوانین لیست باعث محدودیت دسترسی خواهد شد.


لیست پستی چیست؟


یک لیست پستی در واقع چیزی نیست جز مجموعه‌ای از نامها و آدرس ای‌میل آنها. استفاده اصلی لیست پستی فرستادن یک محتوای مشخص به چندین دریافت کننده است.


چگونه در لیست پستی عضو شوم؟


تعریفی که ارائه شد مفهوم عام «لیست پستی» می‌باشد. برای مدیریت کردن لیست‌های پستی، نرم‌افزارهای متفاوتی وجود دارند و نحوه عضو شدن در لیست‌های پستی بسته به نرم‌افزار مورد استفاده می‌تواند متفاوت باشد.
«گروه کاربران پایتون تهران» نرم‌افزار قدرتمند میل‌مَن را برای مدیریت لیستهای پستی انتخاب کرده است، شما برای عضو شدن در لیست پستی کافیست به این آدرس رفته و لیست پستی مورد‌نظر خود را انتخاب کنید، نرم‌افزار پس از پرسیدن چند سوال متداول یک ای‌میل تائید برای شما ارسال خواهد کرد، برای نهایی کردن عضویت خود باید روی لینکی که برای شما ای‌میل شده است کلیک کنید.


چگونه از لیست پستی استفاده کنم؟


پس از آنکه مراحل عضویت خود را در لیست پستی مورد نظر کامل کردید، می‌توانید به آدرس ای‌میلی که به صورت خودکار پس از تکمیل مراحل برای شما ارسال می‌شود ای‌میل بزنید.
در مورد نحوه استفاده از لیست پستی ذکر چند نکته خالی از فایده نخواهد بود. همانگونه که در تعریف «لیست پستی»‌ آمد، یک لیست پستی می‌تواند تعداد زیادی کاربر داشته باشد و هر ای‌میل فرستاده شده به این لیست در حقیقت به تمامی این افراد فرستاده می‌شود، بنابراین استفاده نادرست و یا فرستادن ای‌میلهای بدون ارتباط با «گروه کاربران پایتون تهران» نه تنها موجب ناراحتی دیگر اعضا می‌شود، بلکه شرایط را برای حذف شما از لیست پستی فراهم می‌کند.
بدیهی است که رعایت کردن تمامی آداب فرستادن ای‌میل (از قبیل انتخاب عنوان درست، ارائه توضیحات کامل و ...) در یک «لیست پستی» نیز اجباری می‌باشد. ای‌میلهای خود را به صورت فارسی-نوشته-شده-با-حروف-انگلیسی ننویسید، یا کاملا به زبان انگلیسی بنویسید (که عموما دلیلی برای این کار نیست) و یا اینکه فارسی را با استفاده از حروف فارسی بنویسید.


چه محدودیت‌هایی برای استفاده از لیست‌های پستی وجود دارد؟


پاسخ به این سوال هر چند در نگاه نخست ممکن است امری بدیهی و پیش پا افتاده به نظر برسد اما در عمل مسئله‌ای بغرنج و پیچیده است. ما سعی خواهیم کرد عملی و کاربردی ترین پاسخ ممکن را برای شما پیشنهاد کنیم.
در حالت ایده‌آل لیست پستی پاگ تهران باید محلی برای بحث در مورد تمامی آن چیزی باشد که برای مرتبط با پایتون است. با این حال اخذ چنین رویکردی برای مجموعه‌ی ما به یک دلیل ساده امکان‌پذیر نیست. از این جهت که لیست پستی پاگ تهران بیشتر نقش هماهنگی جلسات را دارد.
بسیاری از کسانی که در این لیست پستی عضو هستند، با این مسئله که روزانه با سوال‌هایی که برایشان تکراری است، مسئله‌ی روزشان نیست یا برایشان اهمیت ندارد در صندوق پستی الکترونیک‌اشان مواجه شوند مشکلات اساسی دارند. از این رو لیست پستی گروه کاربران پایتون تهران تنها مکانی برای صحبت در مورد مشارکت و همفکری در جلسات، سوال در مورد جلسه، زمان و مکان برگزاری، طرح و پیشنهاد و انتقاد و خلاصه هر آن چیز که صرفا مربوط به گروه کاربران پایتون تهران میشود است.
با این حال ممکن است هنوز و پس از تاکیدهای فراوان تیم مدیریت، کاربران لیست پستی، ایمیل‌های غیرمرتبط به مجموعه تهران‌لاگ را به این لیست پستی ارسال کنند. ما از شما میخواهیم در صورت مشاهده‌ی چنین موردی از فرستادن پاسخ همگانی به آن با هر محتوایی (مشارکت در آن بحث، انتقاد به فرستنده‌ی بحث برای مطرح کردن بحثی بیٰ ربط به لیست پستی و غیره) خودداری کنید و موضوع را به صورت شخصی با فرد فرستنده یا بهتر از آن، یکی از اعضای تیم گردانندگان مطرح کنید.
ذکر این نکته ضروری است که تنها استثنا برای این قاعده فرستادن ایمیل‌هایی برای جذب نیروی کار هستند که انجام این کار از نظر تیم مدیریت بلامانع هستند، با این شرط که از فرستادن پاسخ همگانی و طرح سوال در مورد موقعیت شغلی (به عنوان مثال حقوق، مزایا، پرسش در مورد محیط کار، توضیحات بیشتر و غیره) خودداری کنید و موضوع را به صورت شخصی با فرستنده‌ی ایمیل موقعیت شغلی در میان بگذارید.


حریم خصوصی من


اکثر لیستهای پستی از جمله «گروه کاربران پایتون تهران» به صورت عمومی بوده و هیچ محدودیتی برای عضو شدن در آنها وجود ندارد، هرچند که ما توصیه‌های لازم را برای استفاده درست از «لیست پستی» انجام داده‌ایم، اما همچنان این امکان وجود دارد که کاربرانی ای‌میلهای بی‌ارتباط با موضوع «لیست پستی» ارسال کنند; بدیهیست شما نیز یک نسخه از آن را دریافت خواهید کرد، ما سعی خواهیم کرد با این قبیل موارد برخورد کنیم، اما شما با «عضویت در یک لیست پستی عمومی» به صورت خودکار موافقت خود را با دریافت ای‌میل از هر فرد عضو در لیست پستی، با هر موضوعی اعلام کرده‌اید.
گروه گردانندگان «گروه کاربران پایتون تهران»‌ تعهد می‌نماید که به هیچ عنوان آدرس‌ ای‌میل شما را در اختیار دیگران قرار نداده و از آن برای برقراری ارتباطات شخصی استفاده ننماید، اما بدیهیست زمانی که شما به هرکدام از ای‌میلهای لیست پستی پاسخ دهید،‌ آدرس ایمیل خود را برای تمامی دیگر اعضا آشکار کرده اید.


متن بالا برگفته شده صفحه لیست پستی لاگ تهران است.

در 19 ژوئیه 2014، ساعت 16:32:27 توسط tarashi